panopticum
Strasznie polecamy
"Jack Lantern"
Dodane przez: perris, 31.10.2013, 18:21
Wiele osób zastanawia się co symbolizuje lampion z dyni na halloween, w wiele sposobów można to tłumaczyć na przykład legendą o irlandzkim farmerze Jacku. Nie wiesz o czym mowa prawda? Wystarczy przeczytać tą krótką opowiastkę:


Dawno temu w Irlandii mieszkał farmer Jack, który był leniwy, ale też bardzo chciwy.

Pewnego dnia kilku mieszkańców wioski nakryło go na kradzieży. Gdy Jack przed nimi uciekał, spotkał na swej drodze tajemniczą postać, odzianą w czerń.
- Czas umierać - powiedział nieznajomy, ściągając kaptur.
Jack natychmiast rozpoznał diabła i w jego głowie narodził się sprytny plan.
- A może chciałbyś nieco podokuczać goniącym mnie ludziom? Wszyscy oni wierzą w Boga, więc miałbyś spory ubaw - powiedział zachęcająco.
Widząc, że diabeł się zastanawia, dodał:
- Zamień się w monetę, a ja zapłacę nią za skradzione rzeczy. Potem będziesz mógł zniknąć, a oni będą kłócić się między sobą o to, kto ukradł pieniądze.
- Zgadzam się - diabeł uśmiechnął się przerażającym uśmiechem i zamienił się w monetę, a po chwili wskoczył do otwartej sakiewki Jacka.

Ale farmer ani myślał umierać. Zawiązał sakiewkę, zamykając diabła w pułapce. W swoim planie nie wyjawił mu bowiem, że wśród skradzionych rzeczy ma srebrny krzyż.

Diabeł długo prosił Jacka o uwolnienie. Farmer wypuścił go dopiero wtedy, gdy obiecał, że nigdy nie zabierze jego duszy.

Gdy w końcu Jack umarł, nie miał dokąd pójść. Niebo było dla niego niedostępne, ponieważ za życia był utracjuszem i oszustem. Do piekła również nie miał wstępu dzięki obietnicy diabła. Wziął więc dynię i umieścił w niej tlący się węgielek, po czym wyruszył w drogę, aby znaleźć miejsce na wieczny spoczynek.
Pytania? Sugestie? Komentarze do pracy autora?
Zobacz też:
Otworzyłem oczy. Świtało. Hałas, który wyrwał mnie ze snu zdawał się jeszcze pobrzmiewać w powietrzu. A może tylko mi się śnił? Przetarłem twarz i usiadłem na łóżku. Wypiłem wczoraj trochę za dużo na imprezie z ludźmi z mojego roku. Lekko bolała mnie głowa, „na mieszkanie” wróciłem koło pierwszej. Wiał wiatr....
Czytaj dalej
Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki typu Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.