panopticum
Strasznie polecamy
Wigilijna gadka
Dodane przez: blackcat, 27.10.2013, 07:13
Autor: Rafał Kuleta

– Ciekawe czy te zdechlaki już gadają – gospodarz chwycił kosę, splunął i chwiejnym krokiem powlekł się do stajni.
– Jest noc wigilijna. Niech się wyżalą.
Wychudzone, zmizerowane konie ledwo dychały.
– Gadać, parchy!
Zwierzęta nie powiedziały ani słowa. Wściekły gospodarz podniósł kosę i odrąbał pierwszemu koniowi głowę. Pozostałe zarżały w panice. Potem wszystko ucichło. Żona, zaniepokojona nieobecnością męża, wyszła go szukać.
W stajni cuchnęło krwią i odchodami.
Przed kobietą pojawił się koński łeb.
– Teraz gadaj! – mąż nadział na nią głowę klaczy. Zaniemówiła. – Ty też nie chcesz? – ciął bez zastanowienia , głowa odleciała daleko. – Dzisiaj wszyscy będziecie! – wytoczył się ze stajni, ciągnąc kosę i odcięte łby.
Pytania? Sugestie? Komentarze do pracy autora?
Zobacz też:
Była ciemna, jesienna noc. Zegar dawno wybił północ. Siedziałam skulona w fotelu, czekając na brata. Zaczęłam się poważnie martwić, bo obiecał mi, że wróci przed dwunastą. Byłam już bliska płaczu. Najgorsze było to, że nie mogłam się nikomu pożalić, wypłakać... Rodzice mieszkali po drugiej stronie miasta. Może zadzwonię do mamy?

...
Czytaj dalej
Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki typu Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.