Strasznie polecamy
Jak działa mózg?
Dodane przez: tłumacze straszne-historie.pl, 19.01.2013, 04:13

Przeprowadźmy mały test. Dotknij czubka swojego nosa i czubka dużego palca u stopy w dokładnie tym samym czasie. Powinieneś poczuć najpierw dotknięcie na nosie, a potem dopiero na stopie - informacja o tym drugim potrzebuje więcej czasu na dotarcie do mózgu przez układ nerwowy. Powinieneś - ale tak się nie dzieje. Dlaczego odczuwamy to równocześnie?

Twój mózg "edytuje" różnice, żeby uniknąć zbędnych "nieporozumień". Odczucie dotknięcia nosa zostaje opóźnione dopóki odczucie dotknięcia palca nie dotrze do głowy. Twoja świadomość jest ciągle trochę poza czasem realnym, na wszelki wypadek - jakby pewne rzeczy trzeba było opóźnić, tudzież usunąć. Mózg ciągle pracuje odsiewając informacje, które mogłyby być szkodliwe, albo po prostu przytłoczyć swoją ilością, albo spowodować nieporozumienia - chroni on Cię także przed rzeczami, o których lepiej żebyś nie wiedział, nie słyszał ani ich nie widział.

Musisz się zastanawiać do czego zmierzam - przypomnij sobie te wszystkie sytuacje, kiedy byłeś sam i nagle miałeś to uczucie, że ktoś cię obserwuje.

Autor: kaamosrutto

Tłumaczenie: dla http://straszne-historie.pl - scaryguy

Pytania? Sugestie? Komentarze do pracy autora?
Zobacz też:
Mój synek ma jedenaście miesięcy i od niedawna zaczął mówić. Posługuje się mniej więcej dwudziestoma słowami - wskazuje na coś palcem, po czym wypowiada nazwę przedmiotu. Czasami nagle rzuci jakimś słowem, jak "kot", które nie pasuje do sytuacji i zdaje nam się,...
Czytaj dalej
Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki typu Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.