panopticum
Strasznie polecamy
Legenda o powstaniu Ślęży
Galeria 13 zdjęć. 21.10.2015, 15:09
Legenda o powstaniu Ślęży Niedaleko Wrocławia, wśród innych wzniesień leży Ślęża, góra niezwykła, nie wyróżniałaby się wśród innych tak bardzo, gdyby nie związane z nią mity i legendy. Jak każda legenda, tak również ta o powstaniu Ślęży, musi mieć w sobie jakieś ziarno prawdy, skąd, bowiem miałyby się wziąć właśnie na tej górze do dziś zachowane tajemnicze kamienne rzeźby, które z racji swoich kształtów zyskały nazwy: „Niedźwiedź”, „Pielgrzym” i „Panna z rybą”?
Zdjęcie 1 / 13
Komentarze
Zobacz też:
Wiele osób zastanawia się co symbolizuje lampion z dyni na halloween, w wiele sposobów można to tłumaczyć na przykład legendą o irlandzkim farmerze Jacku. Nie wiesz o czym mowa prawda? Wystarczy przeczytać tą krótką opowiastkę:


Dawno temu w Irlandii mieszkał farmer Jack, który był leniwy, ale też bardzo chciwy....
Czytaj dalej
Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki typu Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.