Strasznie polecamy
Piosenka samobójców
Dodane przez: białadama, 9.08.2013, 03:40
Utwór „Ponura niedziela” skomponował w 1932 roku węgierski kompozytor Rezso Seress. Pogrążony w rozpaczy po rozstaniu z narzeczoną, swoje uczucia postanowił wyrazić poprzez muzykę. W niedługim czasie po opublikowaniu piosenki, zdobyła ona ponurą sławę. Zaczęto wierzyć, że wywołuje na Węgrzech falę samobójstw. Pod koniec lat trzydziestych, wypadków było już tak wiele, że węgierski rząd zabronił publicznego wykonania piosenki. Emisję „Ponurej niedzieli” wstrzymały także stacje radiowe.

Wśród samobójców, którzy pod wpływem piosenki odebrali sobie życie była..m.in była kobieta która zerwała zaręczyny z Saressem, jak i sam kompozytor. W 1968 roku Reszo Seress popełnił samobójstwo skacząc z okna. Ogółem naliczono 200 ofiar tej melancholijnej melodii.
Pytania? Sugestie? Komentarze do pracy autora?
Zobacz też:
Żyję w dość małej miejscowości, logiczne jest więc chyba, że zawsze uważałem, że jest to w miarę bezpieczna okolica. Nigdy nie dochodziło tutaj do żadnych morderstw, gwałtów, szczególnych rozbojów. Ba! Nawet powódź, która w 1997 roku zalała całą okolicę moją miejscowość ominęła szerokim łukiem. Czasami żartowaliśmy ze znajomymi, że...
Czytaj dalej
Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki typu Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.