Strasznie polecamy
Wieża Ciszy
Dodane przez: tłumacze straszne-historie.pl, 28.02.2013, 10:28
Hinduscy urzędnicy wybrali się w głąb dżungli by wyjaśnić tajemnicze zaginięcia kilku mieszkańców pobliskiej wioski. Ekspedycja odnalazła coś co nazywane jest „Wieżą Ciszy” (w lokalnym języku: „dakhma”). W takich miejscach zaratusztrianie (wyznawcy zaoroasrtyzmu - lokalnej religii) pozostawiali w tym ciała zmarłych do całkowitego rozkładu - był to ich obrzęd pochówku.

Co prawda takie miejsca nie są niczym niezwykłym w Indiach, jednak dokonano naprawdę przerażających odkryć.

1. Żadne z ciał nie zostało zidentyfikowane. Mieszkańcy pobliskich wiosek byli bardzo zaskoczeni - nie tylko ilością znajdujących się w dakhmie zwłok, ale i faktem że żadnego z nich nie rozpoznali. Ciała nie pasowały również do opisów zaginionych osób.

2. W pobliżu nie było żadnych zwierząt, na miejscu znaleziono jedynie muchy i robaki. Zaratusztrianie wierzyli, że to ptaki pomagają dokonać rozkładu ciał (np. myszołowy), jednak według badaczy zwłoki nie zostały naruszone przez żadne zwierzę.

3. W aktach sprawy nie zapisano dokładnej liczby znalezionych ciał. Śledztwo nie było zbyt wnikliwe - wykonano tylko jedno zdjęcie. Dlaczego? Urzędnicy chcieli jak najszybciej opuścić to miejsce. Widok nie był dla nich do zniesienia. Niepokoiło ich także, że…

4. … w środku wieży znajdowało się kilka metrów zaschniętej krwi - czyli o wiele więcej niż mogło pomieścić się we wszystkich ciałach znajdujących się w Wieży Ciszy. Odór jaki czuć było od tego miejsca, powodował, że śledczy mieli ciągłe mdłości.

5. Śledztwo przerwano, kiedy jeden z mieszkańców pobliskiej wioski przypadkowo kopnął kość pochodzącą z jednego z ciał do dziury z krwią, znajdującej się w Wieży. Spowodowało to wybuch gazów spod powierzchni. Rozkładająca się krew obryzgała większość badaczy - w tym fotografa.

Ochlapani krwią zostali niezwłocznie przewiezieni do szpitala, gdzie objęto ich kwarantanną, ze względu na możliwe zakażenie. Wszyscy mieli wysoka gorączkę i krzyczeli o byciu „splamionym krwią Ahrimana” (Ahriman to personifikacja zła w religii zaoroasrtyzmu, jak szatan w Chrześcijaństwie), mimo, że nigdy wcześniej nie mieli nic wspólnego z tą religią. Wielu z nich nie miało nawet pojęcia, że istnieje coś takiego jak Wieże Ciszy, dopóki pierwszy raz ich nie zobaczyli.

Gorączka i mamrotanie przerodziło się w szaleństwo, wielu z zakażonych zaczęło atakować personel szpitalny. Podano im silne środki uspokajające. Ostatecznie - wskutek gorączki wszyscy zginęli.

Po śmierci badaczy do wioski wysłano kolejną ekipę, tym razem wyposażoną w odpowiednie kombinezony i sprzęt, który zapobiega wszelkim biologicznym zagrożeniom, dokonano kolejnego szokującego odkrycia. Wszystkie ciała zniknęły, a dół z krwią był pusty!

Jedyne co pozostało po pierwszej wyprawie i całym tym incydencie to poniższe zdjęcie:

http://straszne-historie.pl/data/images/3ee7c1e95222588ae2b30735c581b045.png

Tłumaczenie dla http://Straszne-Historie.pl: MegiSu & ScaryGuy
Pytania? Sugestie? Komentarze do pracy autora?
Zobacz też:
Promienie słońca mocno grzały w ten listopadowy dzień, przeciskając się raz po raz pomiędzy zżółkłymi liśćmi, które gdzie niegdzie były pokryte piękną, krwawą czerwienią. Dla wielu jednak, te ozdobniki przyrody były dziś znacznym problemem. Był to w końcu 2 listopada, dzień zaduszny, gdy wielu odwiedza groby swoich bliskich. Choć Strzyglice...
Czytaj dalej
Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki typu Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.