Strasznie polecamy
Goatman
Dodane przez: poszukiwaczdobrejcreepypasty, 8.11.2015, 14:11
Mówisz, że lubisz rdzennoamerykańskie legendy? Słyszałeś o Goatmanach?

http://i.imgur.com/1gVK1e3.jpg

Nie? Więc pozwól mi cię oświecić.
Pewnego razu przerwa w zasilaniu zmusiła nas do zrobienia ogniska. A przecież wiesz, że nie ma nic lepszego, niż blask ogniska i dobra historyjka. Właśnie wtedy dowiedziałem się o Goatmanach.

Legenda głosi, że zmieniają postać, a najbardziej lubią przybierać ludzką formę. Dlatego właśnie są tak niebezpieczni.

Ponoć jeśli znajdziesz kość lub fotografię Goatmana i zachowasz ją w domu, poczekają.

"Na co?" pytasz. Odpowiedź brzmi: na ciebie. Czekają, aż wyjdziesz. Wtedy będą przetrząsać twoją posiadłość, dopóki nie znajdą tego, co im zabrałeś.

Był nawet taki przypadek, usłyszałem o tym tamtej nocy, że ktoś spotkał Goatmana twarzą w twarz.

Była noc taka jak ta, która panowała, kiedy tego słuchałem. Kilku mężczyzn zaplanowało zrobić sobie ognisko na pustyni i opowiedzieć sobie kilka historyjek. Wtedy z głębi pustyni wyszedł człowiek i przysiadł się do nich, przGoatman.jpg
ez cały czas nie mówiąc ani słowa. Nikt nie obdarzył obcego miłym spojrzeniem.
Jeden z mężczyzn przytoczył legendę Goatmana. Na końcu legendy mężczyźni zaśmiali się nerwowo. Obcy dalej siedział całkowicie cicho.

Mężczyźni zdecydowali zgasić ognisko i wrócić do domu. Nie mieli wystarczająco dużo miejsca dla obcego i pomyśleli, że może pojechać do miasta autostopem.

Właśnie wyjechali, gdy zobaczyli, że coś ściga ich samochód. Przestraszeni, przyśpieszyli. To coś również przyśpieszyło.

Kiedy dogoniło ich samochód, przewróciło go i zaciągnęło trzech mężczyzn wgłąb nocy.

"Co się z nimi stało?" pytasz. Nigdy ich nie znaleziono.

Uważaj na Goatmanów. Mogą zmieniać wygląd, nie mówiłem ci? Ten bezdomny, błagający o drobne, on mógł być jednym z nich. Albo twój szef, nauczyciel, przyjaciele.
Pytania? Sugestie? Komentarze do pracy autora?
Zobacz też:
Późna noc. Jeśli miałbym odpowiedzieć na pytanie: „Czy lubię taką pogodę?”, moja odpowiedź byłaby twierdząca, choć oczywiście doszłoby pewne ale. Otóż nie było wybitnie ciemno, księżyc tej nocy był w pełni, dodatkowo zdawał się być większy niż zazwyczaj, rozświetlał mrok otaczający świat wokół mnie, a pomagały mu gwiazdy. Było nieco...
Czytaj dalej
Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki typu Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.