Strasznie polecamy
10 najgroźniejszych trucizn na świecie
Galeria 11 zdjęć. 18.10.2014, 20:44
10 najgroźniejszych trucizn na świecie Dioksyny
To jedne z bardziej toksycznych związków otrzymanych w wyniku syntezy. Na Ziemi istnieją w śladowych ilościach. Za najniebezpieczniejszy z nich uważa się związek nazywany TCDD.

TCDD używane jest jako broń chemiczna. Pierwszym objawem zatrucia jest trąd chlorowy, który utrzymuje się przez wiele lat, pozostawiając głębokie blizny. W wyniku zatrucia TCDD może wystąpić mnóstwo innych zaburzeń, chociażby w tworzeniu się hemoglobiny. Dawka śmiertelna dla człowieka nie jest dokładnie znana, ponieważ nie jest znany żaden przypadek śmierci człowieka z powodu zatrucia dioksynami.

Przypuszcza się, że Wiktora Juszczenko, byłego już premiera Ukrainy, usiłowano otruć właśnie dioksynami. Jedynymi objawami zatrucia są zmiany skórne, do dziś widoczne na twarzy Juszczenki, mimo że przyjęta dawka 20 tysięcy razy przekroczyła dopuszczalną normę.

Dlatego właśnie toksyczność i rakotwórczość dioksyn jest przedmiotem sporów naukowców. Owszem, niektóre dioksyny są silnymi truciznami, jednak różne organizmy żywe wykazują różną wrażliwość na ich działanie. Przykładowo, do zabicia chomika potrzeba aż 5000 razy większej dawki niż do uśmiercenia świnki morskiej.
Zdjęcie 1 / 11
Komentarze
Zobacz też:
Część pierwsza: http://straszne-historie.pl/story/530

Część druga:
Wyszedłem z pracy tamtego wczorajszego wieczoru i na szczęście nic się nie wydarzyło.
Zdecydowałem się dzisiaj zadzwonić do rodziców dokładnie o 12:00 . odebrała moja mama. Widziałem ojca na kanapie w tle. Byli normalni. Rozmawialiśmy dobre dwadzieścia minut, po czym się rozłączyliśmy. Zaczęło się czekanie.
12:28:30
Cholera. Na pewno chcę...
Czytaj dalej
Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki typu Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.